Палау на Летњим олимпијским играма 2008.
Изглед
Палау на олимпијским играма | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
МОК код | PLW | ||||||||
НОК | Олимпијски комитет Палауа PNOC-спољашња веза | ||||||||
Летње олимпијске игре 2008. (Пекинг) | |||||||||
Такмичара | 5(3 м. и 2 ж.) у 3 спорт. | ||||||||
Носилац заставе | Елгин Лорен Елваис (отварање) Амбер Јобех (затварање) | ||||||||
Медаље |
| ||||||||
Званичници | 7 | ||||||||
Учешће на играма (преглед) | |||||||||
Летње игре | |||||||||
2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 |
Палау је на Олимпијским играма у Пекингу 2008. учествовао трећи пут.
Палау је представљало петоро спортиста (3 мушкарца и 2 жене) у три појединачна спорта. Најбољи пласман је остварио Флориан Скиланг Теменгил освојивши 16. место у рвању.
Олимпијски тим Палауа је остао у групи екипа које нису освојиле ниједну медаљу.
Заставу Палауа на свечаном отварању Олимпијских игара 2008. носио је рвач Елгин Лорен Елваис. Најстарији представник Палауа на овим играма је била атлетичарка Пеориа Кошиба са 29 година, а најмлађа пливачица Амбер Јобех са 17 година.
Учесници по дисциплинама[уреди | уреди извор]
Спорт | Мушкарци | Жене | Укупно |
---|---|---|---|
Атлетика | 1 | 1 | 2 |
Пливање | 0 | 1 | 1 |
Рвање | 2 | 0 | 2 |
Укупно(3) | 3 | 2 | 5 |
Атлетика[уреди | уреди извор]
Мушкарци[уреди | уреди извор]
Атлетичар | Дисциплина | Група | Четвртфинале | Полуфинале | Финале | Детаљи | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | |||
Џеси Тамангроу | 100 м | 11,38 ЛР | 7 у гр. 7. | Није се пласирао | 67/80 | [1] |
Жене[уреди | уреди извор]
Атлетичар | Дисциплина | Група | Четвртфинале | Полуфинале | Финале | Детаљи | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | |||
Пеориа Кошиба | 100 м | 13,18 | 8 у гр. 1. | Није се пласирала | 74/85 | [2] |
Пливање[уреди | уреди извор]
Жене[уреди | уреди извор]
Пливач | Дисциплина | Група | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Време | Пласман | Време | Пласман | Време | Пласман | |||
Амбер Јобех | 50 м слободно | 30,00 | 3 у гр. 3 | Није се пласирала | 71/90 | [3] |
Рвање[уреди | уреди извор]
Мушкарци, грчко-римски стил[уреди | уреди извор]
Рвач | Дисциплина | Квалификације | Осмина финала | Четвртфинале | Полуфинале | 1. коло репесажа | 2. коло репесажа | Финале | Детаљи | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Место | |||
Елгин Елваис | -55 кг | Хамид Суријан (IRI) пораз 0:8, 0:6 |
Није се пласирао | 19/19 | [4] |
Мушкарци, Слободни стил[уреди | уреди извор]
Рвач | Дисциплина | Квалификације | Осмина финала | Четвртфинале | Полуфинале | 1. коло репесажа | 2. коло репесажа | Финале | Детаљи | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Противник Резултат |
Место | |||
Флориан Скиланг Теменгил | 120 кг | Ото Аубели (HUN) пораз 0:6 1:7 |
Није се пласирао | 16/20 | [5] |