Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – kategoria do 55 kg w stylu wolnym
Wygląd
- Główny artykuł:
Rywalizacja w wadze do 55 kg mężczyzn w zapasach w stylu wolnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 została rozegrana 27 i 28 sierpnia. Zawody odbyły się w hali Ano Liosia Olympic Hall w Ano Liosia.
W zawodach wzięło udział 22 zawodników.
Klasyfikacja[1][edytuj | edytuj kod]
Zasady[edytuj | edytuj kod]
Uczestnicy zostali podzielni na grupy. Najlepszy zawodnik awansował do dalszej rywalizacji w rundzie finałowej
- PP – Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
- PO – Na punkty (Pokonany bez punktów)
- PA – Kontuzja
- SP – Przewaga (10 punktów różnicy, pokonany zdobył punkty)
- ST – Przewaga (10 punktów różnicy, przewaga techniczna)
- CP – Punkty
- TP – Punkty techniczne/Czas
Wyniki[2][edytuj | edytuj kod]
Grupy eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]
Grupa 1[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stephen Abas | Stany Zjednoczone | 2 | 0 | 6 | 10 |
2 | Rene Montero | Kuba | 1 | 1 | 4 | 8 |
3 | Ghenadi Tulbea | Mołdawia | 0 | 2 | 1 | 1 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Ghenadi Tulbea | Rene Montero | 0-3 | PO | 0-5 |
Stephen Abas | Ghenadi Tulbea | 3-1 | PP | 6-1 |
Rene Montero | Stephen Abas | 1-3 | PP | 3-4 |
Grupa 2[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Li Zhengyu | Chiny | 2 | 0 | 6 | 13 |
2 | Radosław Welikow | Bułgaria | 1 | 1 | 5 | 19 |
3 | Shaun Williams | Południowa Afryka | 0 | 2 | 2 | 6 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Radosław Welikow | Shaun Williams | 4-1 | SP | 13-2 |
Li Zhengyu | Radosław Welikow | 3-1 | PP | 8-6 |
Shaun Williams | Li Zhengyu | 1-3 | PP | 4-5 |
Grupa 3[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kim Hyo-seop | Korea Południowa | 1 | 1 | 4 | 8 |
2 | Bajaraagijn Naranbaatar | Mongolia | 1 | 1 | 4 | 9 |
3 | Babak Nurzad | Iran | 1 | 1 | 3 | 6 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Babak Nurzad | Bajaraagijn Naranbaatar | 0-3 | PO | 0-6 |
Kim Hyo-seop | Babak Nurzad | 1-3 | PP | 4-6 |
Bajaraagijn Naranbaatar | Kim Hyo-seop | 1-3 | PP | 3-4 |
Grupa 4[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chikara Tanabe | Japonia | 2 | 0 | 6 | 9 |
2 | Namiq Abdullayev | Azerbejdżan | 1 | 1 | 4 | 8 |
3 | Yogeshwar Dutt | Indie | 0 | 2 | 2 | 5 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Chikara Tanabe | Namiq Abdullayev | 3-1 | PP | 5-2 |
Yogeshwar Dutt | Chikara Tanabe | 1-3 | PP | 3-4 |
Namiq Abdullayev | Yogeshwar Dutt | 3-1 | PP | 6-2 |
Grupa 5[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ołeksandr Zacharuk | Ukraina | 2 | 0 | 6 | 7 |
2 | Gierman Kontojew | Białoruś | 1 | 1 | 4 | 7 |
3 | Bauyrżan Orazgalijew | Kazachstan | 0 | 2 | 2 | 2 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Ołeksandr Zacharuk | Bauyrżan Orazgalijew | 3-1 | PP | 3-1 |
Gierman Kontojew | Ołeksandr Zacharuk | 1-3 | PP | 3-4 |
Bauyrżan Orazgalijew | Gierman Kontojew | 1-3 | PP | 1-4 |
Grupa 6[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mawlet Batirow | Rosja | 2 | 0 | 7 | 23 |
2 | Dilshod Mansurov | Uzbekistan | 1 | 1 | 5 | 12 |
3 | Baszir Ahmad Rahmati | Afganistan | 0 | 2 | 0 | 0 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Baszir Ahmad Rahmati | Dilshod Mansurov | 0-4 | ST | 0-11 |
Mawlet Batirow | Baszir Ahmad Rahmati | 4-0 | ST | 20-0 |
Dilshod Mansurov | Mawlet Batirow | 1-3 | PP | 1-3 |
Grupa 7[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Amiran Karndanof | Grecja | 3 | 0 | 10 | 17 |
2 | O Song-nam | Korea Północna | 2 | 1 | 8 | 8 |
3 | Martin Berberian | Armenia | 1 | 2 | 5 | 9 |
4 | Harun Doğan | Turcja | 0 | 3 | 1 | 3 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
O Song-nam | Amiran Karndanof | 1-3 | PP | 3-4 |
Martin Berberian | Harun Doğan | 3-1 | PP | 5-3 |
O Song-nam | Martin Berberian | 3-1 | PP | 5-2 |
Amiran Karndanof | Harun Doğan | 4-0 | ST | 10-0 |
O Song-nam | Harun Doğan | 4-0 | PA | |
Amiran Karndanof | Martin Berberian | 3-1 | PP | 3-2 |
Runda finałowa[3][edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
Stephen Abas | 6 | ||||||||||||
Li Zhengyu | 1 | Stephen Abas | 3 | ||||||||||
Kim Hyo-seop | 0 | Chikara Tanabe | 0 | ||||||||||
Chikara Tanabe | 10 | Stephen Abas | 1 | ||||||||||
Ołeksandr Zacharuk | 0 | Mawlet Batirow | 9 | ||||||||||
Mawlet Batirow | 4 | Mawlet Batirow | 7 | ||||||||||
Amiran Karndanof | 1 | Walka o brązowy medal | |||||||||||
Chikara Tanabe | 7 | ||||||||||||
Amiran Karndanof | 0 |
o 5 miejsce | ||||
Li Zhengyu | 6 | |||
Kim Hyo-seop | 4 |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Final Standings. Sports-reference.com. [dostęp 2022-06-23]. (ang.).
- ↑ Featherweight, Freestyle (≤55 kilograms), Men. Olympedia.org. [dostęp 2022-06-23]. (ang.).
- ↑ Men’s Freestyle bantamweight – Wrestling. Olympiandatabase.com. [dostęp 2022-06-23]. (ang.).