Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Список видів ссавців Гаяни складений на основі даних МСОП. Із 230 зазначених в таблиці видів, 1 — перебуває під загрозою зникнення, 10 — є уразливими, для 25 видів відомостей недостатньо.
Для того, щоб позначити охоронний статус кожного виду за оцінками МСОП , використовуються наступні теги:
EX
Extinct
Зниклий
CR
Critically Endangered
Знаходиться під критичною загрозою
EN
Endangered
Знаходиться під загрозою
VU
Vulnerable
Уразливий
NT
Near Threatened
Близький до загрозливого стану
LC
Least Concern
В найменшій загрозі
DD
Data Deficient
Відомості недостатні
NE
Not Evaluated
Види з недослідженим статусом
Українська назва
Латинська назва
Автор таксона
Статус МСОП
Зображення
Ряд: Carnivora
Родина: Canidae
Лисиця крабоїд
Cerdocyon thous
Linnaeus, 1766
LC
Пес кущовий
Speothos venaticus
Lund, 1842
NT
Родина: Felidae
Оцелот
Leopardus pardalis
Linnaeus, 1758
LC
Онцила
Leopardus tigrinus
Schreber, 1775
VU
Марги
Leopardus wiedii
Schinz, 1821
NT
Ягуар
Panthera onca
Linnaeus, 1758
NT
Пума
Puma concolor
Linnaeus, 1771
LC
Ягуарунді
Puma yagouaroundi
Geoffroy St.-Hilaire, 1803
LC
Родина: Mustelidae
Тайра
Eira barbara
Linnaeus, 1758
LC
Гризон великий
Galictis vittata
Schreber, 1776
LC
Лонтра довгохвоста
Lontra longicaudis
Olfers, 1818
DD
Видра гігантська
Pteronura brasiliensis
Gmelin, 1789
EN
Родина: Procyonidae
Олінго Бедарда
Bassaricyon beddardi
Pocock, 1921
LC
Носуха амазонська
Nasua nasua
Linnaeus, 1766
LC
Кінкажу
Potos flavus
Schreber, 1774
LC
Ракун ракоїд
Procyon cancrivorus
Cuvier, 1798
LC
Ряд: Cetartiodactyla
Родина: Balaenopteridae
Смугач Едена
Balaenoptera edeni
Anderson, 1879
DD
Родина: Cervidae
Мазама американська
Mazama americana
Erxleben, 1777
DD
Мазама амазонська
Mazama nemorivaga
F. Cuvier, 1817
LC
Odocoileus virginianus
Zimmermann, 1780
LC
Родина: Delphinidae
Дельфін капський
Delphinus capensis
Gray, 1828
DD
Фереса
Feresa attenuata
Gray, 1874
DD
Гринда короткоплавцева
Globicephala macrorhynchus
Gray, 1846
DD
Косатка
Orcinus orca
Linnaeus, 1758
DD
Динеголовий дельфін
Peponocephala electra
Gray, 1846
DD
Псевдокосатка
Pseudorca crassidens
Owen, 1846
DD
Костеро
Sotalia guianensis
Van Bénéden, 1864
DD
Стенелла смугаста
Stenella coeruleoalba
Meyen, 1833
LC
Стено
Steno bredanensis
Lesson, 1828
LC
Афаліна звичайна
Tursiops truncatus
Montagu, 1821
LC
Родина: Physeteridae
Когія короткоголова
Kogia breviceps
Blainville, 1838
DD
Когія плосконоса
Kogia sima
Owen, 1866
DD
Кашалот
Physeter macrocephalus
Linnaeus, 1758
VU
Родина: Tayassuidae
Пекарі комірцевий
Pecari tajacu
Linnaeus, 1758
LC
Таясу звичайний
Tayassu pecari
Link, 1795
VU
Родина: Ziphiidae
Ременезуб Бленвіля
Mesoplodon densirostris
Blainville, 1817
DD
Дзьоборил
Ziphius cavirostris
Cuvier, 1823
LC
Ряд: Chiroptera
Родина: Emballonuridae
Centronycteris maximiliani
Fischer, 1829
LC
Cormura brevirostris
Wagner, 1843
LC
Cyttarops alecto
Thomas, 1913
LC
Diclidurus albus
Wied-Neuwied, 1820
LC
Diclidurus ingens
Hernandez-Camacho, 1955
DD
Diclidurus isabellus
Thomas, 1920
LC
Diclidurus scutatus
Peters, 1869
LC
Peropteryx kappleri
Peters, 1867
LC
Peropteryx leucoptera
Peters, 1867
LC
Peropteryx macrotis
Wagner, 1843
LC
Rhynchonycteris naso
Wied-Neuwied, 1820
LC
Saccopteryx bilineata
Temminck, 1838
LC
Saccopteryx canescens
Thomas, 1901
LC
Saccopteryx gymnura
Thomas, 1901
DD
Saccopteryx leptura
Schreber, 1774
LC
Родина: Furipteridae
Furipterus horrens
Cuvier, 1828
LC
Родина: Molossidae
Cynomops abrasus
Temminck, 1826
DD
Cynomops greenhalli
Goodwin, 1958
LC
Cynomops paranus
Thomas, 1901
DD
Cynomops planirostris
Peters, 1865
LC
Eumops auripendulus
Shaw, 1800
LC
Eumops bonariensis
Peters, 1874
LC
Eumops hansae
Sanborn, 1932
LC
Eumops maurus
Thomas, 1901
DD
Eumops trumbulli
Thomas, 1901
LC
Molossops mattogrossensis
Vieira, 1942
LC
Molossops neglectus
Williams & Genoways, 1980
DD
Molossops temminckii
Burmeister, 1854
LC
Молос звичайний
Molossus molossus
Pallas, 1766
LC
Молос Міллера
Molossus pretiosus
Miller, 1902
LC
Молос чорний
Molossus rufus
É. Geoffroy, 1805
LC
Молос сіналоанський
Molossus sinaloae
J.A. Allen, 1906
LC
Nyctinomops laticaudatus
É. Geoffroy, 1805
LC
Nyctinomops macrotis
Gray, 1840
LC
Promops centralis
Thomas, 1915
LC
Promops nasutus
Spix, 1823
LC
Тадарида бразильська
Tadarida brasiliensis
Geoffroy, 1824
LC
Родина: Mormoopidae
Pteronotus davyi
Gray, 1838
LC
Pteronotus gymnonotus
Natterer, 1843
LC
Pteronotus parnellii
Gray, 1843
LC
Pteronotus personatus
Wagner, 1843
LC
Родина: Natalidae
Natalus tumidirostris
Miller, 1900
LC
Родина: Noctilionidae
Noctilio albiventris
Desmarest, 1818
LC
Noctilio leporinus
Linnaeus, 1758
LC
Родина: Phyllostomidae
Ametrida centurio
Gray, 1847
LC
Anoura caudifer
Geoffroy, 1818
LC
Anoura geoffroyi
Gray, 1838
LC
Anoura latidens
Handley, 1984
LC
Artibeus amplus
Handley, 1987
LC
Artibeus cinereus
Gervais, 1856
LC
Artibeus concolor
Peters, 1865
LC
Artibeus glaucus
Thomas, 1893
LC
Artibeus gnomus
Handley, 1987
LC
Artibeus obscurus
Schinz, 1821
LC
Artibeus phaeotis
Miller, 1902
LC
Artibeus planirostris
Spix, 1823
LC
Carollia brevicauda
Schinz, 1821
LC
Carollia castanea
Allen, 1890
LC
Carollia perspicillata
Linnaeus, 1758
LC
Chiroderma trinitatum
Goodwin, 1958
LC
Chiroderma villosum
Peters, 1860
LC
Choeroniscus godmani
Thomas, 1903
LC
Choeroniscus minor
Peters, 1868
LC
Chrotopterus auritus
Peters, 1856
LC
Diaemus youngi
Jentink, 1893
LC
Glossophaga longirostris
Miller, 1898
DD
Glossophaga soricina
Pallas, 1766
LC
Glyphonycteris daviesi
Hill, 1965
LC
Glyphonycteris sylvestris
Thomas, 1896
LC
Lampronycteris brachyotis
Dobson, 1879
LC
Lichonycteris obscura
Thomas, 1895
LC
Lionycteris spurrelli
Thomas, 1913
LC
Lonchophylla thomasi
Allen, 1904
LC
Lonchorhina aurita
Tomes, 1863
LC
Lonchorhina inusitata
Handley & Ochoa, 1997
DD
Lophostoma brasiliense
Peters, 1866
LC
Lophostoma carrikeri
Allen, 1910
LC
Lophostoma schulzi
Genoways & Williams, 1980
LC
Lophostoma silvicolum
D'Orbigny, 1836
LC
Macrophyllum macrophyllum
Schinz, 1821
LC
Mesophylla macconnelli
Thomas, 1901
LC
Micronycteris brosseti
Simmons & Voss, 1998
DD
Micronycteris hirsuta
Peters, 1869
LC
Micronycteris megalotis
Gray, 1842
LC
Micronycteris microtis
Miller, 1898
LC
Micronycteris minuta
Gervais, 1856
LC
Mimon bennettii
Gray, 1838
LC
Mimon crenulatum
Geoffroy, 1803
LC
Phylloderma stenops
Peters, 1865
LC
Листоніс блідий
Phyllostomus discolor
Wagner, 1843
LC
Листоніс малий
Phyllostomus elongatus
Geoffroy, 1810
LC
Листоніс великий
Phyllostomus hastatus
Pallas, 1767
LC
Листоніс гаянський
Phyllostomus latifolius
Thomas, 1901
LC
Platyrrhinus aurarius
Handley & Ferris, 1972
LC
Platyrrhinus brachycephalus
Carter & Rouk, 1972
LC
Platyrrhinus helleri
Peters, 1866
LC
Rhinophylla pumilio
Peters, 1865
LC
Sturnira ludovici
Anthony, 1924
LC
Sturnira tildae
de la Torre, 1959
LC
Tonatia saurophila
Williams & Koopman, 1951
LC
Trachops cirrhosus
Spix, 1823
LC
Trinycteris nicefori
Sanborn, 1949
LC
Uroderma bilobatum
Peters, 1866
LC
Uroderma magnirostrum
Davis, 1968
LC
Vampyressa bidens
Dobson, 1878
LC
Vampyressa brocki
Peterson, 1968
LC
Vampyrodes caraccioli
Thomas, 1889
LC
Vampyrum spectrum
Linnaeus, 1758
NT
Родина: Thyropteridae
Thyroptera devivoi
Gregorin, Gonçalves, Lim & Engstrom, 2006
DD
Thyroptera discifera
Lichtenstein & Peters, 1854
LC
Thyroptera tricolor
Spix, 1823
LC
Родина: Vespertilionidae
Eptesicus furinalis
d'Orbigny, 1847
LC
Lasiurus atratus
Handley, 1996
LC
Lasiurus blossevillii
Lesson, 1826
LC
Lasiurus ega
Gervais, 1856
LC
Myotis albescens
É. Geoffroy, 1806
LC
Myotis riparius
Handley, 1960
LC
Rhogeessa io
Thomas, 1903
LC
Ряд: Cingulata
Родина: Dasypodidae
Голохвостий броненосець південний
Cabassous unicinctus
Linnaeus, 1758
LC
Броненосець Кеплера
Dasypus kappleri
Krauss, 1862
LC
Броненосець дев'ятипоясний
Dasypus novemcinctus
Linnaeus, 1758
LC
Велетенський броненосець
Priodontes maximus
Kerr, 1792
VU
Ряд: Didelphimorphia
Родина: Didelphidae
Caluromys lanatus
Olfers, 1818
LC
Філандер
Caluromys philander
Linnaeus, 1758
LC
Япок
Chironectes minimus
Zimmermann, 1780
LC
Опосум гвіанський
Didelphis imperfecta
Mondolfi and Pérez-Hernández, 1984
LC
Опосум звичайний
Didelphis marsupialis
Linnaeus, 1758
LC
Gracilinanus emiliae
Thomas, 1909
DD
Hyladelphys kalinowskii
Hershkovitz, 1992
LC
Lutreolina crassicaudata
Desmarest, 1804
LC
Мармоза шерстиста
Marmosa demerarae
Thomas, 1905
LC
Мармоза Лінея
Marmosa murina
Linnaeus, 1758
LC
Мармозопс тонкий
Marmosops parvidens
Tate, 1931
LC
Мармозопс Піньєйру
Marmosops pinheiroi
Pine, 1981
LC
Юпаті
Metachirus nudicaudatus
Geoffroy, 1803
LC
Монодельфіс червононогий
Monodelphis brevicaudata
Erxleben, 1777
LC
Монодельфіс Райга
Monodelphis reigi
Lew & Pérez-Hernández, 2004
VU
Філандер сірий
Philander opossum
Linnaeus, 1758
LC
Ряд: Lagomorpha
Родина: Leporidae
Кролик бразильський
Sylvilagus brasiliensis
Linnaeus, 1758
LC
Ряд: Perissodactyla
Родина: Tapiridae
Тапір бразильський
Tapirus terrestris
Linnaeus, 1758
VU
Ряд: Pilosa
Родина: Bradypodidae
Лінивець трипалий
Bradypus tridactylus
Linnaeus, 1758
LC
Родина: Cyclopedidae
Карликовий мурахоїд
Cyclopes didactylus
Linnaeus, 1758
LC
Родина: Megalonychidae
Двопалий лінивець Ліннея
Choloepus didactylus
Linnaeus, 1758
LC
Родина: Myrmecophagidae
Гігантський мурахоїд
Myrmecophaga tridactyla
Linnaeus, 1758
VU
Тамандуя південна
Tamandua tetradactyla
Linnaeus, 1758
LC
Ряд: Primates
Родина: Atelidae
Ревун МакКонелі
Alouatta macconnelli
Linnaeus, 1766
LC
Коата червонолиций
Ateles paniscus
Linnaeus, 1758
VU
Родина: Callitrichidae
Тамарин червонорукий
Saguinus midas
Linnaeus, 1758
LC
Родина: Cebidae
Капуцин оливковий
Cebus olivaceus
Schomburgk, 1848
LC
Саймарі вивірковий
Saimiri sciureus
Linnaeus, 1758
LC
Sapajus apella
Linnaeus, 1758
LC
Родина: Pitheciidae
Chiropotes chiropotes
Humboldt, 181
LC
Ряд: Rodentia
Родина: Caviidae
Кавія бразильська
Cavia aperea
Erxleben, 1777
LC
Капібара велика
Hydrochoerus hydrochaeris
Linnaeus, 1766
LC
Родина: Cricetidae
Евріорізоміс МакКонела
Euryoryzomys macconnelli
Thomas, 1910
LC
Голочілус амазонський
Holochilus sciureus
Wagner, 1842
LC
Гілеаміс головатий
Hylaeamys megacephalus
Fischer, 1814
LC
Гілеаміс Юнгаса
Hylaeamys yunganus
Thomas, 1902
LC
Неакоміс гвіанська
Neacomys guianae
Thomas, 1905
LC
Неакоміс Параку
Neacomys paracou
Voss et al., 2001
LC
Нектоміс пацючий
Nectomys rattus
Pelzeln, 1883
LC
Neusticomys venezuelae
Anthony, 1929
VU
Екоміс гвіанський
Oecomys auyantepui
Tate, 1939
LC
Екоміс двоколірний
Oecomys bicolor
Tomes, 1860
LC
Екоміс одноколірний
Oecomys concolor
Wagner, 1845
LC
Екоміс королівський
Oecomys rex
Thomas, 1910
LC
Екоміс Роберта
Oecomys roberti
Thomas, 1904
LC
Екоміс червонуватий
Oecomys rutilus
Anthony, 1921
LC
Екоміс довгошерстий
Oecomys trinitatis
Allen & Chapman, 1893
LC
Олігорізоміс бурий
Oligoryzomys fulvescens
Saussure, 1860
LC
Ріпідоміс білостопий
Rhipidomys leucodactylus
Tschudi, 1845
LC
Ріпідоміс МакКонелі
Rhipidomys macconnelli
de Winton, 1900
LC
Ріпідоміс чудовий
Rhipidomys nitela
Thomas, 1901
LC
Sigmodon alstoni
Thomas, 1881
LC
Zygodontomys brevicauda
J.A. Allen & Chapman, 1893
LC
Родина: Cuniculidae
Пака низинна
Cuniculus paca
Linnaeus, 1766
LC
Родина: Dasyproctidae
Агуті чубатий
Dasyprocta cristata
Desmarest, 1816
DD
Агуті чорний
Dasyprocta fuliginosa
Wagler, 1832
LC
Агуті бразильський
Dasyprocta leporina
Linnaeus, 1758
LC
Акучі червоний
Myoprocta acouchy
Erxleben, 1777
LC
Родина: Echimyidae
Ехіміс білолиций
Echimys chrysurus
Zimmermann, 1780
LC
Isothrix sinnamariensis
Vié, Volobouev, Patton & Granjon, 1996
LC
Макалата бразильська
Makalata didelphoides
Desmarest, 1817
LC
Голчастий деревний щур Ферейри
Mesomys hispidus
Desmarest, 1817
LC
Голчастий щур Кювьє
Proechimys cuvieri
Petter, 1978
LC
Proechimys guyannensis
Hershkovitz, 1948
LC
Proechimys hoplomyoides
Tate, 1939
DD
Родина: Erethizontidae
Кенду бразильський
Coendou prehensilis
Linnaeus, 1758
LC
Свігур чорнохвостий
Sphiggurus melanurus
Wagner, 1842
LC
Родина: Sciuridae
Sciurillus pusillus
Geoffroy, 1803
DD
Вивірка гвіанська
Sciurus aestuans
Linnaeus, 1766
LC
Вивірка жовтогорла
Sciurus gilvigularis
Wagner, 1842
DD
Ряд: Sirenia
Родина: Trichechidae
Ламантин американський
Trichechus manatus
Linnaeus, 1758
VU